KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12848610
*
nr 1284 8610
Örjan Sandenor
(f. 1946), Sverige
Oljemålning, "Ölands stenar". Signerad. Olja på duk, 25x30 cm
Örjan Sandenor, svensk bildkonstnär född 1946 i Sandviken.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 20:10:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 21:55:49
1
200 kr
28/10 14:31:14
2
150 kr
28/10 14:31:14
1
200 kr (Budbetjänt)
28/10 20:05:06
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Örjan Sandenor
Örjan Sandenor, svensk bildkonstnär född 1946 i Sandviken.
Läs mer om Örjan Sandenor
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige örjan sandenor
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Örjan Sandenor
Örjan Sandenor, svensk bildkonstnär född 1946 i Sandviken.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Örjan Sandenor
nr 1284 8610
Örjan Sandenor
(f. 1946), Sverige
Oljemålning, "Ölands stenar". Signerad. Olja på duk, 25x30 cm
Örjan Sandenor, svensk bildkonstnär född 1946 i Sandviken.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/10 21:55:49 | 1 | 200 kr |
| 28/10 14:31:14 | 2 | 150 kr |
| 28/10 14:31:14 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 28/10 20:05:06 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Örjan Sandenor
Örjan Sandenor, svensk bildkonstnär född 1946 i Sandviken.Läs mer om Örjan Sandenor
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige örjan sandenor
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



